SORU-CEVAP

Paylaşın!

Çekimlerinizi nasıl yapıyorsunuz?
Çekimleri bizzat kendim yapıyorum. Çekimlere tek başıma değil eşimle birlikte katılıyorum.  Eşim bana ışık, reflektör tutma konusunda yardımcı oluyor. Çekim yerine kendi aracımızla geliyoruz.

 

Çekimlerde kaç adet fotoğraf çekiyorsunuz?
Yaklaşık 2 saatlik çekim süresi boyunca 250-300 kare fotoğraf çekiyorum. Bunların bir kısmını gözün kapalı olması.. gibi nedenlerden dolayı siliyorum. Geriye kalan yaklaşık 200-250 adet fotoğrafı DVD' de size teslim ediyorum.

Şunuda belirtmekte fayda görüyorum ve belirttiğim üzere bu rakamların hepsi ortalama rakamlar. Bu tamamen sizin o günkü psikolojinize, poz verme isteğinize, hava durumuna, bana ayırabileceğiniz süreye ve çekim mekanının uygunluğuna bağlı.

 

Albüm çalışmalarınızı nasıl yapıyorsunuz?
Beğendiğiniz  35-40 adet fotoğrafı re-touch işleminden geçirip renk, tasarım ayarlarını yaptıktan sonra albümünüzde kullanıyorum. Albümler yüksek kalitede ve panoramiktir. Albümlerinizde en iyi görüş için mat kağıtları tercih ve tavsiye ediyorum.

 

Albüm teslimatını ne zaman ve nasıl yapıyorsunuz?
Çekimden sonra fotoğraflarınıza dijital çalışma uygulanıp sonrasında baskıya gidiyor. Bu işlem yaklaşık 3-4 hafta sürüyor. Sonrasında albümünüzü ve tüm fotoğrafların olduğu DVD'yi  kargoyla belirttiğiniz adrese de gönderiyorum.

 

Sözleşme yapıyor musunuz?
Evet sözleşme yapıyorum. İçerisinde hangi tarihte,nerede, hangi fiyata çekilecek..vb maddelerin olduğu bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmeye, hem sizin hem de fotoğrafçınızın haklarını korumak adına önem veriyorum.

(Sözleşme örneği için tıklayınız..)