SORU-CEVAP

Paylaşın!

Çekimlerinizi nasıl yapıyorsunuz?
Çekimleri bizzat kendim yapıyorum. Çekimlere tek başıma değil eşimle birlikte katılıyoruz.  Eşim bana ışık, reflektör tutma konusunda yardımcı oluyor. Çekim yerine kendi aracımızla geliyoruz.

 

Çekimlerde kaç adet fotoğraf çekiyorsunuz?
Yaklaşık 2 saatlik çekim süresi boyunca 250-300 kare fotoğraf çekiyoruz. Bunların bir kısmını (gözün kapalı olması gibi nedenlerden dolayı) siliyoruz. Geriye kalan tüm fotoğrafları  DVD' de size teslim ediyoruz.

 

Şunu da belirtmekte fayda var. Bu rakamların hepsi ortalama rakamlar. Bu tamamen sizin o günkü psikolojinize, poz verme isteğinize, hava durumuna, bize ayırabileceğiniz süreye ve çekim mekanının uygunluğuna bağlı.

 

Albüm çalışmalarınızı nasıl yapıyorsunuz?
Beğendiğiniz  30-35 adet fotoğrafı photoshop işleminden geçirip renk, tasarım ayarlarını yaptıktan sonra albümünüzde kullanıyoruz. Albümler yüksek kalitede ve panoramiktir. Albümlerinizde en iyi görüş için mat kağıtları tercih ve tavsiye ediyoruz.

 

Albüm teslimatını ne zaman ve nasıl yapıyorsunuz?
Seçim yaptıktan sonra fotoğraflarınıza dijital çalışma uygulanıp sonrasında baskıya gidiyor. Bu işlem yaklaşık 3-4 hafta sürüyor. Sonrasında albümünüzü ve tüm fotoğrafların olduğu DVD'yi  kargoyla belirttiğiniz adrese de gönderiyoruz.

 

Sözleşme yapıyor musunuz?
Evet sözleşme yapıyoruz. İçerisinde hangi tarihte,nerede, hangi fiyata çekilecek..vb maddelerin olduğu bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmeye, hem sizin hem de fotoğrafçınızın haklarını korumak adına önem veriyoruz.

 

 

(Sözleşme örneği için tıklayınız..)