İstanbul Dış Çekim Mekanları

Paylaşın!

İstanbulda Düğün İçin Dış Çekimleri Mekanları

1. Yıldız Parkı

Avrupa yakasında bulunan ve nadide yerlerden biri olan Yıldız Parkı, İstanbulda dış çekim yaptıracak olan çiftlerin ilk tercihleri arasında geliyor. Profesyonel düğün fotoğrafçılarının da tavsiyeleri arasında bulunan Yıldız Parkı, doğal ortamıyla da tam bir renk cümbüşü.

Beşiktaş’tan Ortaköy’e giden Çırağan Caddesi üzerinde yer alan Yıldız Parkı'nda, fotoğraf çekimi yapmak için herhangi bir izin ya da ücret istenmiyor. Yalnızca otopark ücretini ödemeniz yeterli.

2. Fenerbahçe Parkı

Avrupa yakasında yer alan Fenerbahçe Parkı, Kadıköy sınırları içerisinde yer alıyor. Hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe kareler yakalayabileceğiniz Fenerbahçe Parkı, İstanbuldaki sayılı ücretsiz dış çekim yerlerinden biridir.

3. Rahmi Koç Müzesi

Haliç kenarında bulunan Rahmi Koç Müzesi, hem iç çekim hem de dış çekim için ideal örneklerden biri. İçerisinde bir çok tarihi eseri barındıran bu müzeye giriş ücretli. Fotoğraf çekimi için önceden izin alınıp gerekli ücret ödenmelidir. Güncel fiyatlar için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

4. Emirgan Korusu

Avrupa yakası boğaz kıyısında, Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu, İstanbul dış mekan düğün çekimi için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi. 2017 Mart ayı itibariyle korudaki köşkler içerisinde fotoğraf çekimi yasaklandı. Sadece dışarıda doğal alanlarda çekime izin veriliyor. Son peyzaj düzenlemesinden sonra harika bir doğal park olan Emirgan Korusunda düğün dış çekimi için herhangi bir ücret istenmiyor. Sadece otopark ücretini ödemeniz yeterli. Koru içerisinde bulunan köşklerde fotoğraf çektirmek isteyen çiftlerin önceden Bel-Tur dan izin almaları gerekmektedir.

5. Haydarpaşa Garı

Gerek tarihi yapısıyla gerek muhteşem İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı, anadolu yakası dış mekan çekim yerleri arasında en güzel yerlerden bir tanesi. İstanbuldaki ücretli dış mekan çekim yerlerinden olan Haydarpaşa Garında, önceden izin alınıp ve ücret ödemesi yapılarak fotoğraf çekimi yapılabilir.

6. Kuzguncuk (Renkli Evler)

"Renkli Evler" yazdım çünkü çoğumuz Kuzguncuğu renkli ve tarihi evlerinden tanıyoruz 🙂 Dış çekim için doğal ve tarihi dokusunu kaybetmemiş olan Kuzguncuk evlerinde çekim yapmak ücretsiz. Fakat evlerinden camlarında yer alan uyarı yazılarından anlaşılacağı üzere mahalle sakinleri çekim yapılmasından biraz rahatsız olmuş. Bu uyarıları dikkate alarak çekim yapılmasında bir mahsur yoktur. 

7. Boğaz Sahil Boyu

İstabul'da ücretsiz fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında en iyi seçeneklerden bir tanesi de Boğaz hattı. Anadolu Hisarı, Çengelköy, Arnavutköy.. gibi boğaza kıyısı olan İstanbul dış mekan fotoğraf çekim yerleri fotoğraflarınız için güzel bir arkaplan oluşturacaktır. Sahil hattı, bizim gibi İstanbul düğün fotoğrafçılarının da en çok tercih ettikleri mekanların başında gelmektedir.

8. Atatürk Arboretumu

İstanbul avrupa yakası, Sarıyer ilçesinde bulunan ve İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içerisinde yer alan Atatürk Arboretumu tam bir doğa harikasıdır. İçerisinde bulunan küçük göller fotoğraflarınıza muhteşem bir fon oluşturacaktır. Dış mekan düğün fotoğraf çekimi ücretli olup burdaki linkten izinler ve güncel ücretleri hakkında bilgi alınabilir.

9. Adalar

İstanbulun en güzel dış mekan çekim yerlerinden olan Adalara, vapurla ya da deniz taksileriyle gidilebilir. Düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan olan Adalar, upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile sizi kendine hayran bırakacak. Aynı zamanda Adalar,  İstanbul düğün fotoğrafçıları nın da en çok tercih edilen dış mekanları arasında yer alır.

10. Kilyos

İstanbulun avrupa yakası, Karadeniz kıyısında yer alan Kilyos, sahilde fotoğraf çekimi denince akla ilk gelen yerlerden biri. Aynı zamanda Save The Date, Trash The Dress çekimleri için çok uygun bir yer. Kilyos kumsalını ve muhteşem denizini fotoğraflarınızı fon yaparak, ömrünüz boyunca bakmaktan sıkılmayacağınız fotoğraflar elde etmiş olacaksınız.

 

Bir sonraki yazımızda Bakırköy Botanik Parkı, Florya Tesisleri, Bahçeşehir Göleti, Fethi Paşa Korusu, Hidiv Kasrı, Şile.. gibi İstanbul dış mekan çekim yerlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca İstanbul Ücretli Dış Çekim Mekanları, İstanbul Ücretsiz Dış Çekim Yerleri, Asya ve Avrupa Yakası şeklinde daha detaylı olarak incelemiş olacağız.

Kampanyalı Dış Çekim Paketlerimiz için tıklayınız..
Facebook ve İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edin, indirimli fırsatları kaçırmayın!

Etiketler: " İstanbul Dış Çekim Mekanları, Dış Çekim Yerleri, İstanbul Düğün Dış Çekim Mekanları,  Anadolu Yakası Dış Çekim Mekanları, Avrupa Yakası Dış Çekim Mekanları, İnstagram Düğün Fotoğrafçısı, Dış Çekim Yerleri İstanbul, Ücretsiz Dış Çekim Yerleri İstanbul, İstanbul Düğün Fotoğrafçısı, Düğün Fotoğrafçısı "

 

Posted on: Mart 15, 2017, by : admin

ZİYARETÇİ DEFTERİ “İstanbul Dış Çekim Mekanları

  1. Bünyamin bey ve eşini kesinlikle tavsiye ediyorum. Fenerbahçe parkında nişan çekimlerimizi kendilerine yaptırdık. çok eğlenceli ve güzel bir çekim gerçekleştirdik. Fotoğraflarımız çok kaliteli ve albümüm çok güzeldi. Düğün fotoğraflarımızı çektirmek için sabırsızlanıyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir